Müşteri̇ Memnuni̇yeti̇ Kali̇te Poli̇ti̇kamızın Amaçlarından Bi̇ri̇di̇r

Müşteri̇ Memnuni̇yeti̇ Kali̇te Poli̇ti̇kamızın Amaçlarından Bi̇ri̇di̇r

Sürekli iyileştirme anlayışımız ile proje uygulamamız süresince, müşteri memnuniyetinin arttırılması amacıyla süreçlere yönelik çalışan, süreç, zaman ve teknolojide yeterince hızlı gelişme sağlamayı sürdürürüz. Yasalara uygun olarak tam zamanlı ve kaliteden ödün vermeden düşük maliyet politikasıyla müşterilerimize en iyi hizmeti sunarız.

 Başarıyı hedef edinmiş şirketler; müşteriler ile daha karlı ve uzun dönemli ilişkiler ve etkileşimler kurulması ve müşteriyi önemsediğini, müşteri şikayetleri yönetim sisteminin daha üst seviyelerde uygulandığını göstermek için bazı belgelerin varlığına ihtiyaç duyar.

Bununla birlikte karlılığı arttırmanın temel yolu farklılık yaratmaktan geçmesine karşın, teknolojik gelişmelerin hızla genele yayılması nedeniyle ürün özelliklerinde bunu sağlamak imkansız hale gelmiştir. Bu durumda farklılık yaratmanın ve karlılığı arttırmanın tek yolu, birebir pazarlama ile müşteri sadakatini arttırmaktan geçmektedir. Müşteri İlişkileri Yönetimi, firmalara bu avantajı sağlamaya yönelik olarak doğmuştur.

 Kalkedon Enerji’nin de bu bağlamda sahip olduğu dört adet belge vardır. 

 ISO 9001 - 2015

ISO 14001 - 2015

OHSAS 18001 - 2007

ISO 10002 - 2018 

Bunlar arasındaki ISO 10002 - 2018 belgesi; 

 Planlama, tasarım, geliştirme, işletme, bakım ve iyileştirme dahil olmak üzere bir organizasyon içindeki ürün ve hizmetlerle ilgili şikâyetlerin ele alınması sürecine ilişkin kılavuz bilgiler veren, açıklanan şikayet-taşıma süreci, genel bir kalite yönetim sisteminin süreçlerinden biri olarak kullanım için uygun olan, müşteriyi ve müşteri ilişkilerini yönetmekle ilgili geliştirilen tüm stratejilerin toplamına denir.

 Müşteri şikayeti ile karşılaşılan durumlarda kuruluşlara nasıl davranmaları gerektiğine dair yol gösterir.

Kuruluşlara, müşteri ile yaşanan bir olay sonrasında nasıl bir planlama ve çözüm yapması gerektiğine dair rehberlik eder.

Müşteri ile yaşanan problemlerin en adil şekilde ele alınmasını sağlar.

Şikayetlerden ders çıkarılarak iyileştirmeye açık alanların tespit edilmesini sağlar.

 KAYNAK: belgelendirme.com.tr

Kalkedon Enerji ve Mühendislik-Güç Elimizde